اخبار

گفتمان سازی کالاهای فرهنگی با جایزه فیروزه رونق می‌گیرد

گفتمان سازی کالاهای فرهنگی با جایزه فیروزه رونق می‌گیرد
علی فریدونی در نشست خبر ششمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیروزه با اشاره به نزدیک شدن به اختتامیه‌ی ششمین دوره‌ی این جشنواره بیان کرد: زمینه‌های فعالیت ششمین دوره جایزه‌ی فیروزه در سال ۹۹ اسباب بازی، عروسک، هدایای فرهنگی، نوشت‌افزار و بخش ویژه است. یکی از اهداف جایزه‌ی فیروزه این است که بتوانیم تبلیغات مربو‌ط به ترویج محصولات فرهنگی را با توجه به ارزش‌های موجود در جامعه انجام بدهیم.
به گزارش دبیرخانه جایزه فیروزه، صبح امروز نشست خبری ششمین دوره جایزه کالاهای فرهنگی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.  بر این اساس علی فریدونی دبیر این جایزه در مورد آمار شرکت‌کنندگان در این دوره بیان کرد: در بخش اسباب‌بازی ۱۰۷ اثر از ۳۷ تولیدکننده، در بخش عروسک ۳۹۷ اثر از ۱۵۸ تولید کننده، در بخش نوشت‌افزار ایرانی اسلامی ۱۵۹ اثر از ۴۳ تولید کننده، در بخش هدایای فرهنگی ۷۶۵ اثر از ۲۶۳ تولیدکننده و در بخش ویژه (خانواده، کالای فرهنگی و کرونا) ۸۴ اثر از ۵۱ تولیدکننده به دبیرخانه‌ی جایزه‌ی فیروزه راه پیدا کردند.
فریدونی با اشاره به بخش هدایای فرهنگی جایزه‌ی فیروزه اظهار کرد: اهمیت هدایای فرهنگی کمتر از موارد قبلی نیست و یکی از بسترهای کمک به ارتقای محتوایی کالا با توجه به ویژگی‌های ایرانی_اسلامی و کمک به رشد و ارتقای فعالیت‌های حوزه‌ی صنعت فرهنگی است.
وی افزود: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و ابلاغیه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخش ویژه شامل پویانمایی، اپلیکیشن آموزشی، محصولات بازی یادگیری، بازی‌های ویدئویی به عنوان یکی از بخش‌ها قرار گرفت.
فریدونی خاطر نشان کرد: تمامی فعالیت‌ها در این دوره از جشنواره به شکل مجازی انجام شد و امسال ۱۱ نشست تخصصی را به عنوان یکی از وظایف برگزاری جایزه‌ی فیروزه برگزار کردیم. 
دبیر ششمین دوره جایزه فیروزه از برگزاری روز اختتامیه خبر داد: روز اختتامیه و تحلیل از برگزیدگان یکشنبه ۲۴ اسفند ساعت ۱۰ صبح با حضور مقام عالی وزارت ارشاد در سالن سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. نفر اول ۱۲۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال، نفر دوم ۸۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال، نفر سوم ۶۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال و شایسته تقدیر ۴۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال و همگی لوح تقدیر وزیر، تندیس جایزه را دریافت خواهند کرد و به معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری معرفی خواهند شد.
فریدونی اظهار داشت: با توجه به تجربه موفق پنجمین دوره‌ی جایزه‌ی فیروزه در معرفی ظرفیت‌های سه استان خوزستان، گلستان، سیستان و بلوچستان، در این دوره به صورت مجزا ۱۶ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ایلام، اردبیل، بوشهر، کردستان، کرمانشاه، مازندران، گیلان، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان برگزار گردید. 
گفتنی است این جایزه با مشارکت موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در تبلیغات و پخش تیزر، ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان، انجمن تولید کنندگان اسباب بازی ایران، مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی، برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۲۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید